Toate emisiunile
Taxe mai mari? Concedieri? Dumitru Costin (BNS): Ce urmează pentru bugetari și mediul privat
România se îndreaptă spre o perioadă tensionată din punct de vedere economic, iar întrebările se înmulțesc:
Va crește TVA-ul?
Vor fi majorate taxele și impozitele?
Se pregătesc concedieri în sistemul public?
Într-o ediție specială a emisiunii „Ce se întâmplă?”, jurnalistul Răzvan Dumitrescu aduce în prim-plan adevăratele cauze ale crizei economice în care se află țara, dar și scenariile dure pe care le ia în calcul… viitorul Executiv.
Cum s-a ajuns la fundul sacului? Ce decizii s-au luat din rațiuni electorale și ce preț plătim cu toții?
Cine va suporta povara noilor măsuri? Ce va însemna cu adevărat „reformă” în lunile următoare?
Invitatul ediției de joi este Dumitru Costin, președintele Blocului Național Sindical (BNS), care vine cu dezvăluiri despre planurile Guvernului și ce ne așteaptă după tăcerea politică.
Nu rata: joi, 5 iunie, ora 12:00, doar pe DCNews.ro și DCNews TV. Află ce se întâmplă cu adevărat în spatele cifrelor și deciziilor politice!