Toate emisiunile
Despre cartea Buzura la Berința (Dana Buzura- Gagniuc si Daniel Cristea-Enache)
„Pentru mine a fost „unchiul’ Augustin”, fratele mai mare al mamei, cel care venea, din când în când, acasă, în Berința, si pe care Mama Bună, mărunțică și iute, încerca sa-l cuprindă cu mânuțele ei aspre si noduroase de parcă voia sa-l înăbușe, sa-l acopere cu totul. „Dragu’ maaamii!” – și i se lumina toata făptura aceea palidă și osoasă, din care te izbeau doar ochii scânteietor de negri și atât de adânci. Atunci, toată scena mi se părea nu-știu-cum…, aproape obișnuită. Acum, o vad așa cum era de fapt: de-o duioșie suprema. – Dana Buzura-Gagniuc, autoarea cărții.
În mod obișnuit, De Ce Citim se transmite în premieră în fiecare sâmbătă de la ora 17, dar există și ediții speciale, difuzate în alte zile ale săptămânii. Se poate accesa:
Site: https://www.dcnews.ro/
Facebook: https://www.facebook.com/dcnews.ro/
https://www.youtube.com/@dcnewsromania
Vă rugăm să ne urmăriți apăsând butoanele (subscribe) like, share și să povestiți și altora dacă vă place emisiunea noastră. Vă mulțumim!